Dobrá správa. Zátopková sa zotavuje z operácie po vážnom zranení nohy

Olympijská víťazka v hode oštepom Dana Zátopková sa dobre zotavuje z vážneho zranenia nohy a mohla by sa za pár mesiacov vrátiť domov. Legendárny česká atlétka je v dobrom psychickom rozpoložení a dokonca už sa za pomoci chodítka okolo nemocničného lôžka sama pohybovala. Teraz ju čaká zhruba dvojmesačné rehabilitácie.

Bývalý zápasník Zátopková našiel v piatok na poludnie v jej byte spoločne s Františkom Fojt, bývalým sekretárom Slovenského atletického zväzu, ktorý s ňou mal dohodnutý obed. “Volal mi, pretože sa na ňu nemohol dobouchat. A ja mám od jej bytu kľúče. Nedokázala si sama zavolať pomoc,” uviedol Engel. Psychické rozpoloženie Zátopková v tú chvíľu nebolo dobré. “Hovorila, že umiera.Bola úplne v háji, Bet365-Otvorte si účet “povedal Engel.

Lekári sa rozhodli Zátopková uviesť do celkovej anestézie aj napriek jej vysokému veku a dokonca je samotné prekvapilo, ako dobre operáciu zvládla.” Je to zázrak, hovorili, že s tým ani nepočítali, že to tak ľahko pôjde, “uviedol Engel.” Dnes už chodila s chodítkom okolo postele a má vôľu žiť, “dodal.

Zátopková čaká rehabilitácia

Minimálne dva mesiace teraz bude Zátopková na rehabilitačnom oddelení vojenskej nemocnice v Střešoviciach, potom by sa mohla vrátiť domov a pohybovať sa iba o palici. s ňou chodila kvôli boľavé chrbtici a nohe aj pred nehodou. “bude záležať na nej, ale mám pripravený Bet365-Podrobnosti sociálny program za pomoci Slovenského olympijského výboru, až sa vráti.Ona je síce ekonomicky silná, ale je to taký moravský držgroš, “uviedol Engel.

Dvere od izby Zátopková vo střešovické nemocnici sa div netrhnú. Každý deň ju navštívi niekoľko priateľov a známych.” Minulý týždeň tam bolo vo stredu osem ľudí, dnes snáď päť, čo viem. Už som chcel ísť za primárom, aby to zakázal a mala pokoj, “uviedol Engel. Zátopková to ale nedopustila.” Vynadal mi. Keď vraj chcú, nech chodí. Pomáha jej to. Leží, dostáva najesť a je v pohode, “povedal.

Na piatkovom pléne Českého klubu olympionikov skončí Zátopková členstvo v predsedníctve. V neprítomnosti sa jej ale dostane pocty.” Dúfam, že ju plénum zvolí za čestnú predsedníčku, “uviedol Engel.

Bet365-Viac informácií