Dziecko rośnie i rozwija się bardzo szybko

Dziecko rośnie i rozwija się bardzo szybko. W trzymiesięcznym wieku on już nauczył się przewrócić i samodzielnie trzymać główkę, może wystarczyć zabawki. Każdego dnia uczy się czegoś nowego. Czas leci i wkrótce twój maluszek będzie w stanie wykonywać wiele czynności, ale w ich opanowania ona potrzebuje twojej pomocy.

Aby nauczyć dziecko, aby utrzymać głowę, codziennie układać dziecko na brzuszku, baw się z nim. On sam będzie próbował unieść głowę i szyję, a potem i górną część tułowia, aby zobaczyć wszystko wokół. Wkrótce będzie potrzebował siła i elastyczność, aby nauczyć się samodzielnie siedzieć i poruszać się na czworakach.

W przygotowaniu dziecka do rozwoju pozycji siedzącej dla dzieci lekarze zalecają również kłaść go na brzuszku zabawki i przyciągnąć jego uwagę od góry. Tak nauczy się ruszyć głową i szyją. Przesuwając zabawkę, można zmusić się do zainteresowanego dziecka obracać głowy w płaszczyźnie poziomej i pionowej. Wystarczy praktyki, wzmacniając głowę i szyję, on będzie gotowy do tego, aby dokładnie usiąść.

Uczyć dziecko się można za pomocą prostego grzechotki, tworząc dźwięk z boku głowy dziecka. Aby dowiedzieć się w czym rzecz, będzie musiał ruszyć głową i szyją. Wystarczy , dziecko zacznie obracać w ślad za głową i górną część tułowia. W najbliższym czasie będzie on w stanie samodzielnie przewrócić. Aby dziecko mogło grać, potrzebuje dużo przestrzeni.

Aby nauczyć dziecko pominięte, należy położyć go oparciem na materac, a na nim umieścić wiszące zabawki, które z pewnością będzie chciał złapać. Ta gra rozwija koordynację ruchowo-wzrokową i koordynację ruchową. A jeszcze to jest bardzo zabawne.

Przydatna umiejętność dla dziecka będzie umiejętność trzymać przedmiot w rękach. Rodzice mogą pomóc dziecku szybciej opanować umiejętność . U dziecka powinno być dużo zaskakujących i pięknych zabawek, które przyciągną jego uwagę. Zabawki trzeba dobierać z uwzględnieniem tego, że mały badacz chce spróbować zabawki na smak. Do tego jest dział zabawek dla grup wiekowych. Najlepiej kupić małe dziecko całe zabawki, które nie jest w stanie rozebrać. Wszystkie drobne przedmioty, które mógłby połknąć muszą być dobrze ukryte.

Trzeba pomóc dziecku nauczyć się stać. Po zaledwie parę miesięcy od momentu urodzenia jest już zaczyna próbował wstać, ale do tego trzeba się przygotować, wzmocnić nogi. Można to zrobić podniesienie dziecka rękami i dać mu możliwość lekko opierać się na nogi, stojąc na kolanach mamy lub taty. Oczywiście, to nie można nazwać chodzeniem, ale dziecko będzie czuć się znacznie pewniej w pozycji pionowej i będzie w stanie opracować odpowiednie mięśnie. Można kupić specjalne “skoczek”, przymocowane do drzwi lub zamontowane na ruchomej platformie, aby dziecko mogło samodzielnie wypracować odpowiednie umiejętności.
Sponsorowane przez: Banaby.pl – strona internetowa