Formy odmietnutie dieťaťa

Hranice odmietnutie nie je jasná, je však možné odhaliť niektoré typy odmietnutie.

Bezpodmienečné prijatie dieťaťa. Zvyčajne sa vyskytuje u ľudí s nedokončený rodičovský inštinkt. Dieťa môže byť prekážkou k dosiahnutiu cieľov alebo pre radosť zo života. Často títo rodičia “pripojiť” dieťa starí rodičia, pred dať do materskej školy (škôlky), zaslané do školy s plnou penziou alebo plnú obsahu. Po pôrode matka nie je dojčenie, nie preto, že z fyziologických dôvodov a z dôvodu neochoty. Detským rozmarom môže spôsobiť záchvatov agresie, kvôli nedostatku súcitu a lásky k dieťa.

Rodičia často sú si dobre vedomí, že sa správať nesprávne, ale nemôžu zmeniť svoj postoj k dieťaťu.

Podmienené prijatí ponuky. Môže dôjsť v dôsledku skutočnosti, že dieťa je nechcené, alebo možno s príchodom dieťaťa je spojené negatívne alebo aj tragické udalosti v rodine (napr. smrť alebo choroba matky, takže otec rodiny, strata bývania a zamestnania), alebo z iných dôvodov. Okolie a najmä matka, na podvedomej úrovni je spojená s dieťaťom problémy v živote a premietaní a ich postoj k životu. Rodičia odmietajú prijať a milovať dieťa, ako odmietol prijať jeho nešťastné život. Spĺňajú dieťa potrebuje, hrá úlohu mama alebo otec, ako to je podporovaná spoločnosťou. Často títo rodičia vytknúť seba, že nemôžete milovať dieťa. Trpia odmietnutie, odvolanie sa na psychológov a potrebujú pomoc a podporu nič menej, ako samotné deti.

Emocionálne odmietnutie. V tomto prípade rodičia vykonávať rodičovské funkcie: starostlivosť, obavy, strach, počas choroby, záujem vo svojom živote detí. Emocionálne odmietnutie môže prejaviť len v určitých foriem:

Neustále moralizing. Rodičia si myslia, že deti nemajú správať tak, ako má. Z tohto dôvodu sa neustále vychovávať deti, potrestaný pre najmenší delikt, zostávajúce v týchto chvíľach, ako pravidlo, kľud. V týchto rodín môže byť samozrejmosťou morálne pokorenie.

Ľadové ticho. Priestupku dieťa, musí byť potrestaný ľadové ticho. A ako “unaccepted dieťa” rodičia oznámenie veľa zlo v rodine pevne stanovuje studenej postoj.

Úplný nedostatok kontroly. Deti sú často ponechané samé na seba. Rodina nie je ustanovený vzor správania, rodičia sa nezaujímajú duchovný stav dieťaťa. Toto sa často vyskytuje po rozvode, keď sú rodičia zaneprázdnení s ich osobný život. Niekedy nedostatočná kontrola je vzhľadom k vysokej úrovni zamestnanosti moderných rodičov, ale emocionálny kontakt nevyžaduje veľa času, nie?

Substitučný duchovného príbuzenstva materiálnych hodnôt. Rodičia používajú výhovorky, ako je nedostatok času a potreba pracovať v prospech Všeobecného rodinné šťastie. Ale žiadne množstvo peňazí nemôžu kúpiť náklonnosť a lásku tie. Ale čas, ktorý by mohol byť venovaný ich, úplne spadá preč.

Pozri viac: Banaby.sk – bytového textilu a detské izby