Gáboríkovi bude čelit Lundqvist. V roce 2007 ho v zápase překonal pětkrát

LOS ANGELES. Finálová série play-off NHL mezi týmy Los Angeles Kings a New York Rangers bude pro slovenského útočníka Marián Gáboríka specifická. Dvaatřicetiletý Trenčan to řekl v rozhovoru pro deník USA Today.

Gáborík se od středy představí ve svém premiérovém finále vyřazovací části a navíc ho čekají souboje proti někdejšímu zaměstnavateli, u kterého strávil více než tři roky.

“Je nádherné představit se poprvé ve finále. To, že budeme hrát proti Rangers, je pro mě ještě více zvláštní. Možná v úvodu to bude trochu divný pocit, ale po chvilce se určitě vše vrátí do normálu, “řekl slovenský útočník.Přečtěte si také: Gáborík, Lundqvist, zda nejbohatší trhy, to bude finále NHL Lundqvista vstřelil pět gólů v zápase

Pro Gáboríka je sezóna 2013/2014 již třináctou v zámořské NHL a dosud si dvakrát zahrál konferenční finále, no v obou případech, ani s Minnesotou (2003), ani s NY Rangers (2012) se mu nevydařil průnik do závěrečné série o Stanley Cup.

S dvanácti přesnými zásahy nejlepší střelec tohtosezónny play off se bude snažit ve finále přidat další góly svému kamarádovi Henriku Lundqvista, který na Gáboríka určitě nikdy nezapomene.

Nejen ze společného působení v organizaci “jezdců”, ale zejména v souvislosti Sázkové bonusy Bet365 se zápasem z prosince 2007, kdy slovenský kanonýr překonal švédského brankáře v jednom zápase až pětkrát.

“Předpokládám, že to pro Gabbyho bude velmi speciální,” míní útočník Jeff Carter, který tipování bet-at-home Gáboríkovi pomáhal během prvních dní v LA, když se postaral o jeho stěhování z hotelu do nového domova.Pět Gáboríkových gólů Lundqvista Jak na horské dráze

Dvaatřicetiletý slovenský útočník má před finále proti Rangers evidentně velkou chuť po hokeji. Na klubové úrovni totiž dosud nezaznamenal výraznější úspěch a ani s reprezentací mu to velmi nevychází.

Na ZOH 2010 ve Vancouveru celému týmu ČR včetně Gáboríka ujel bronz v nešťastném souboji s Finskem a v této sezoně přišel pro zranění o účast na olympijském turnaji v Soči.

Pro USA Today prozradil, že v LA se mu velmi líbí a i když se mu 30. června končí smlouva, nepřemýšlí nad budoucností.

“Je to jako na horské dráze, jednou je člověk nahoře a jednou dole.Teď mám šanci na Stanleyův pohár a chci do toho vložit všechno, “poznamenal odchovanec trenčínské hokejové školy.Triumf LA předpokládá i bývalý brankář Rangers

Až jedenáct ze třinácti oslovených pracovníků a analytiků z portálu NHL.com předpokládá ve finále play-off celkový triumf týmu Los Angeles Kings nad New York Rangers.

Patří mezi ně i bývalý brankář Martin Biron, který v sezoně 2013/2014 odchytal za “jezdců” dvě utkání a v druhé polovině října ukončil aktivní sázky na Bet365 hráčskou kariéru.

Šestatřicetiletý Kanaďan dále předpovídá, že ve finále uspějí “králové” v šesti duelech a za nejužitečnějšího hráče play-off prohlásí slovinského útočníka Anže Kopitar.

Z třinácti oslovených respondentů si až devět myslí, že v sérii o Stanleyův pohár zvítězí jeden z týmů 4: 2 na zápasy.Stejně jako Biron tipuje Kopitar na zisk Conn Smythe Trophy ještě šest osob.

Zprávu přinesl portál NHL.com. síta kurzové nabídky bet-at-home