Heavy Rain sily zrušenie druhého F1 praxi pre Grand Prix USA

prívalový dážď nútil zrušenie tréningu v piatok popoludní je v Circuit of the Americas a ďalšie narušenia sa počasie cez víkend Grand Prix USA.

Životaschopnosť bežiaci relácie tretieho tréningu v sobotu ráno je, a i kvalifikačné popoludňajšie, bola už diskutovaná pred tým, než bolo rozhodnuté, že by nebolo FP2. Niektoré 30 centimetrov zrážok sa očakáva, že v Austine v sobotu, aj keď sa očakáva, že podmienky, ktoré zlepšia Sunday.Lewis Hamilton: hetrik titulov pilot F1 by sa mi chce vyhrať viac | Paul Weaver Viac

Ak je kvalifikačné zrušený v sobotu sa bude konať v nedeľu.Lewis Hamilton dúfa, že skoba svoj tretí svetový titul o tomto víkende, ale tak ďaleko, že je zatienený hurikánom Patricia. Prognózy predpovedajú, že jedným z najsilnejších búrok niekedy zaznamenávala je na ceste do Mexika, nastavenie pre budúci víkend preteky.

Pol hodiny pred plánovaným začiatkom tréningu začalo pršať ťažko. Činovníci potom oznámil: “Začiatok P2 bude odložené na neurčito, marshals schopný pracovať vzhľadom na blízkosť blesku”

To nebolo žiadne prekvapenie autá nedostali na trať po že aj keď formule jedna generálny riaditeľ, Bernie Ecclestone, mohol byť videný v rokovaní s riaditeľmi pretekov Charlie Whiting.Takmer hodinu po zasadnutí mal začať s FIA správa znie: “P2 sa zruší. Žiadne operácie lekárskych vrtuľníkov pre ďalšie dve hodiny. “

Bolo to prvýkrát, kedy tréning bol úplne stratil od roku 2004, kedy v sobotu cez víkend Japonská Grand Prix bola zničená tajfúnom.

v rannom tréningu Nico Rosberg skončil vrchol výsledkovej listiny s nejakým pohodlie, s Lewis Hamilton opäť piaty.

Ale podmienky napriek tomu mal veľký slovo.Silný dážď hodinu pred začatím behu bol odpratané, ale povrch bol vlhký a kaučuk voľba bola medziprodukty.

Rosberg skončil 1,235 sekundy pred Red Bull z Daniil Kvjat, s druhou Red Bull daniel Ricciardo na treťom mieste. Oni boli nasledovaní Carlos Sainz (Toro Rosso) a Hamilton.

Sebastian Vettel bol šiesty pre Ferrari, ktorí sú spustené ich piaty motor o tomto víkende a boli primerane potrestaný.Tam bola nejaká podpora pre McLaren.

Fernando Alonso, používate aktualizovaný Honda motor, skončil deviaty a Španiel bol sedem desatín sekundy rýchlejší ako jeho tímový kolega Jenson Button, ktorý bol spustený starobného spec pohonná jednotka.

Zatiaľ šéf tímu Red Bull, Christian Horner, nevylúčil nepravdepodobný zmluvu s Hondou, katastrofálne neúspešné dodávateľov motorov McLaren má v tejto sezóne.

Red Bull zlyhali dosiahnuť dohodu s jedným zo svojich prvých dvoch cieľov, Mercedes a Ferrari, a ich vzťah k aktuálnej dodávatelia Renault môže byť poškodený za opravu.