Na strachovať je skrátka spoľahnúť, aj keď to treba trvá trochu dlhšie

Netají sa túžbou získať ku koncu svojej kariéry malý krištáľový glóbus za slalom. To pripomenula Šárka Strachová aj pred štartom tejto sezóny. Kto by ho taky nechcel? Veď kvôli tomu tí najlepší lyžiari vo Svetovom pohári pretekajú. A česká slalomárka medzi tie najlepšie rozhodne patria.

Lenže k tomu aspoň sa Bet365-Okamžitý bonus zisku trofeje priblížiť, je potreba jedna dôležitá věc.Pravidelně sa umiestňovať na stupňoch víťazov. A to sa strachovať v sezóne 2016/17 až do utorka nedarilo. Vždy tomu zabránila nejaká drobná chybička, ktoré si bola lyžiarka vedomá.


Brala to pozitívne. “Vieme, na čom máme pracovať a čo zlepšovať,” vyhlasovala.

Je pravdou, že pretekať v čase, keď nič nebráni štartom Američanky Mikael Shiffrinové, je ťažké.Ale v utorok v Záhrebe sa ukázalo, že aj suverénka disciplíny si proste niekedy vyberie slabšie chvíľky a závod nedokončí. A aj toho je potreba využiť.

Majsterka sveta z roku 2007 sa šanca chopila a bolo z toho tretie miesto a zároveň prvé pódiové umiestnenie v sezóne. Chce to ale ďalej si veriť a predvádzať také odvážne jazdy, ako tomu bolo v Chorvátsku. Strachová je totiž známa tým, že najmä druhé jazdy menej púšťou a jede akoby na istotu, hlavne neurobiť chybu a pozbierať body. A výsledkom toho bolo v tejto sezóne to, že si Češka väčšinou v druhom kole oproti prvému o priečku pohoršila.

Teraz má ale vďaka úspechu potrebné sebavedomie a silu na to, aby nezostalo len pri tom jedného tretieho miesta. A na Šárku býva spoľahnutie.V predchádzajúcich sezónach nezostávala iba u jednej “debny”. A aj keď si teraz museli jej priaznivci aj ona sama na úspech počkať o niečo dlhšie, než býva zvykom, dočkali sa.

strachovať skrátka aj v pokročilejšom lyžiarskom veku má svojím mladším súperkám ešte čo ukázať. A nielen ona, ale aj Slovenka Veronika Velez-Zuzulová, ktorá je rovnako stará ako česká pretekárka. Rodáčka z Bratislavy má tento rok famózny formu, na jej jazdy je radosť sa pozerať. A navyše vďaka stabilite svojich výkonov už šliape na päty aj Shiffrinové. Vyzerá to, že recept na to, ako dohnať zdanlivo nedostižnú Američanku tento rok našla práve skúsená Slovenka.

Bet365-Zobraziť viac